Bizi Takip Edin
instagram
google
youtube
twitter
facebook
Kansai Altan Boya San. ve Tic. A.Ş.

    

      1918 yılında kurulan Kansai Paint Co. Ltd. (KP), bugün Japonya’nın en büyük boya üreticisi ve aynı zamanda ülkenin en büyük gelişme gösteren şirketlerinden biri haline gelmiştir. Yaklaşık 2,6 milyar $ cirosu ve 8000’i aşan çalışanı ile dünyanın önde gelen boya üreticileri arasında önemli bir konuma sahiptir. Kansai Paint ve grup şirketleri, bütüncül bir bakış açısıyla oluşturdukları ürün ve hizmet kalitesi ile dünya boya pazarında önemli rol oynamakta; ürünleri sadece Japonya’da değil Avrupa ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hindistan gibi ülkelerde de estetik, maliyet, verimlilik ve çevre mevzuatları nedeniyle tercih edilen ürünler olmaktadır.

      Kansai Paint’in toplam işinin 47%’sini Otomotiv Boyaları faaliyeti oluşturmakta ve kuruluş bu pazarda önemli bir paya sahip bulunmaktadır. Ürünleri, dünyaca ünlü bir çok otomobil ve ticariaraç üreticisi tarafından yaygın olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Japon kökenli boyaüreticisinin faaliyet gösterdiği ikinci büyük sektör ise Sanayi Boyalarıdır. Üretim faaliyetleri toplam 4 ana grupta toplanmıştır: 

  • Otomotiv Boyaları  (47%)

  • Sanayi Boyaları (24%)

  • İnşaat Boyaları (19%)

  • Deniz ve Koruyucu Boyalar (10%)

         600 kişilik araştırma ekibi, 4 araştırma enstitüsü ve 2 araştırma merkezi ile Kansai Paint‘in temel amaçlarından biri, araştırma & geliştirme faaliyetlerinden kazandığı ve biriktirdiği bilgileri kullanarak pazarın ihtiyaçlarına yönelik teknoloji ve ürünleri zamanında geliştirmektir. Kansai Paint ayrıca, küresel ölçekte çalışabilecek nitelikli insan kaynakları yetiştirmek için de büyük çaba harcamaktadır.                                                  

 

KALİTE BELGELERİ İÇİN 

maviweb